360 derece Canlı Yayın Yapabilen 4K Kamera

Sanal gerçeklik için içerik üretiminde çığır açan kamera Orah 4i, 360 derece 4K ve canlı video çekebilme özelliği ile heyecan yaratıyor.

Sanal gerçeklik yazılımı ile bilinen VideoStitch, sanal gerçeklik başlıkları için içerik üretmeyi kolaylaştıran yeni 3D ve 4K çekim yapabilen portatif kamerasını tanıttı.

Teknolojinin son nimetlerinden faydalanarak tasarlanan kamera, 360 derece canlı video çekilebilmesine olanak sağlıyor. Orah 4i adı verilen portatif kamera 78,74 x 68.58 x 63,5 mm boyutları ve 480 gram ağırlığı ile yanınızda taşımanızı oldukça kolaylaştırıyor.

Bunu da Oku: Sony’den Giyilebilir Kamera Xperia Eye!

Sony Exmor görüntü sensörü ile birlikte üzerinde 4 adet mikrofon bulunan kamera 4096×2048 piksele kadar çözünürlük sunabiliyor. 3D Ambisonic ses yakalama özelliği sayesinde 3D ses hissini verebilen bu kamera sanal gerçeklik başlıkları için düşünülmüş

Orah 4i ile sanal gerçeklik içerikleri üretirken en yüksek çözünürlükle kaydettiğiniz görüntüleri tüm sanal gerçeklik başlıklarında izleyebiliyor olmanız dikkat çekici bir diğer özellik.

30 Nisan’a kadar 1795 dolar ön sipariş avantajı bulunan kameranın belirtilen tarih sonrasında satın alınmak istendiğinde 3595 dolara kadar fiyat arttıracağını belirtelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.