Sony Yeni Giyilebilir Teknolojilerini Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde bulanık bir fotoğraf ile Sony tarafından sızdırılan görseller ile ortaya çıkan Sony SmartWatch 3 ve SmartBand Talk IFA 2014 öncesinde tanıtıldı. İşte, Sony SmartWatch 3 akıllı saatin ve SmartBand Talk akıllı bileklikliğin detayları.

Sony giyilebilir teknoloji ürünlerine biri akıllı saat diğer akıllı bileklik olmak üzere 2 yeni ürün daha ekleyeceğini duyurmuştu. Duyuru dün itibari ile resmiyete döndü ve ürünler IFA 2014 öncesinde tanıtıldı. Sony daha önceki ürünlerinde kendi işletim sistemini kullansa da yeni ürünlerinde Android Wear kullandığını açıkladı. Her iki üründe diğer cihazlar ile iletişimin Bluetooth ile sağlayacakken Sony, cihazlar için geliştirilen Walkman uygulaması ile bir devri tekrar canlandırmak istiyor.

Renk renk SmartWatch 3

Çelik kasasının yanında renkli plastik kordonları ile tasarımına dikkat çeken SmartWatch 3, istenildiği zaman renginin değiştirilebileceği bir yapıya sahip. Şıklığın yerine sportifliği seçen Sony, bu saatinde 1.6 inç 320 x 320 piksel çözünürlük bir ekran kullanırken suya ve toza karşı dayanaklılık sertifikası olan IP68‘i almayı da ihmal etmemiş.

sony smartwatch 2

1.2 GHz işlemcisi ve 4 GB depolama alanı bulunan SmartWatch, 420 mAh gücünde bir pile sahip. Ürünün fiyatı 229.99 euro olarak etiketlenmişken çıkış tarihi ise önümüzde aylar olarak belirtiliyor.

SmartBand Talk : Tamam

Sony‘nin akıllı bilekliği SmartBand Talk, bir bileklikten beklenen hemen hemen her şeyi yerine getiren cinsten. SmartBand Talk, normal zamanlarda saat, spor zamanlarında aktivite takipçisi ve uyku zamanlarında uyku bilgilerini alan bir akıllı bileklik. Bunun dışında ise dahili mikrofunu ve HD ses çıkışı ile çağrılara cevap verebileceğiniz bir asistan. SmartBan Talk tüm bu özellikleri ise 1.4 inç büyüklüğünde kavisli e-paper ekranından sunuyor.

sony smartbandtalk

Abisi SmartWatch 3 gibi hem değiştirilebilir rengarenk kordonlara hem de suya ve toza karşı dayanaklılık sertifikası olan IP68′e sahip. Akıllı telefonlardan müzik oynatımı gibi bir çok özelliği kontrol edebilen SmartBand Talk önümüzdeki aylarda 159.99 euroluk etiketi ile piyasada olacak. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.