Suyun 200 Metre Altında Çekim Yapan Kamera Geliyor

Aksiyon kameralarının varlığı her şartta çekim yapılabilmesine olanak sağlıyor. Suyun 200 metre altında çekim yapabilen bu ürün dalgıçların imdadına yetişiyor.

Sizlerle birlikte aksiyon kameralarının giyilebilir teknoloji alanında ne kadar önemli bir yer tuttuğundan zaman içerisinde bahsetmiştik. Bu kez ise Kickstarter üzerinde beklediği fon desteğini toplayan bir su altı aksiyon kamerasından bahsedeceğiz.

Octospot adı verilen su altı aksiyon kamerası herhangi bir kılıfa ihtiyaç duymadan suyun tam 200 metre altına kadar sorunsuz şekilde gidebiliyor. 30 fps’de 4K 100 fps’de 1080p video kaydı yapabilen ürün 12 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekebiliyor.

Bunu da Oku: Samsung ile Sualtında 360 Derece Çekim Farkı

AAEAAQAAAAAAAAmIAAAAJDhmNDEwMjgwLTBiOWQtNGU2Ni1iMjY1LTJjZWY4MTEzZjgwZA

 

 

 

 

Su altı fotoğrafçıları veya dalgıçların kullanımını son derece basit şekilde gerçekleştirebilen ürünü su altına inmeden de kullanabilmeniz mümkün

1700 mAh bataryası bulunan Octospot’un microSD 64 GB‘a kadar artırılabilen hafızası bulunuyor. Ürünün en güzel yanlarından bir tanesi de Octospot‘un üzerinde bulunan 0,5 inçlik OLED ekran. Bu ekranda derinlik, sıcaklık, pil süresi, saat, kayıt modları gibi bir çok detayı okuyabiliyorsunuz. Bağımsız olarak çalışabilmesi meraklılarının en çok dikkatini çeken konulardan biri olmuş durumda.

161 gram ağırlığında olan Octospot‘un manyetik kontrol tuşları bulunuyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları olan ürünü kullanırken çıplak elle değil eldivenle de kullanım sağlamanız mümkün.

octospot-diving-camera-2

Gelelim Octospot‘un fiyatına. Bu kameraya sahip olmak isteyenler önümüzdeki Ocak ayını beklemek zorunda. 2017 Ocak’ta piyasaya sürüleceği belirtilen ürünün satış fiyatı ise 369 dolar…

octospot-10

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.