GoPro 4. Çeyrek Raporlarını Açıkladı!

Giyilebilir aksiyon kamerası GoPro, 2014 yılının son çeyreği için mali raporunu yayınladı. İşte, 633.9 milyon dolarlık gelirin elde edildiği son çeyreğin raporundan bazı detaylar. 

Giyilebilir teknolojiler arasında mükemmele yakın bir şekilde ilerleyen giyilebilir kamera ya da giyilebilir aksiyon kamerası GoPro geçtiğimiz hafta 2014 yılının son çeyreği içim mali raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre GoPro grafiği yükselişe devam ederken gelirler de aynı şekilde yükselişte.

Yayınlanan rapor 2013 yılının son çeyreği ile karşılaştırmalı olarak yayınlanırken 2014 yılının total bilgisini de veriyor. Rapora göre GoPro 2013 yılı son çeyreğinde 361.5 milyon dolar gelir elde ederken bu gelir 2014 yılı son çeyreğinde 633.9 milyon dolara ulaşmış. 2013 yılı son çeyreğinde 70.6 milyon dolar olan operasyonel gelir,  2014 yılı son çeyreğinde 173.7 milyon dolara ulaşmış.

Hissedarların hisse başına elde ettiği kar 2013 yılı son çeyreğinde 0.33 dolar iken bu rakam 2014 yılı son çeyreğinde hisse başına 0.83 dolara yükselmiş. Gelirlere bakıldığı zaman GoPro’nun bir hayli büyüdüğü ve hem kendisinin hem de hissedarlarının yüzünü güldürdüğü apaçık ortada. En kaba tabirle hisse başına düşen net karın yaklaşık 2 kat artmış olması bile oldukça yüksek bir rakam.

GoPro’nun son çeyrekte sattığı ürün sayısı 2.4 milyon iken 2014 yılının tamamında satılan ürün sayısı 5.2 milyon. Son çeyrek indirilme sayısı 2.8 milyon olan GoPro uygulamasının tüm yıllar için indirilme sayısı ise 13 milyon. Bu iki veriye bakarak dahi GoPro’nun 2014 yılı ve son çeyreğinde oldukça büyük bir ivme kazandığını görebiliyoruz.

Bunu da oku : Pebble 1 Milyon’dan Fazla Akıllı Saat Sattı!

GoPro’nun mali durumuna yıllık bazda bakıldığı zaman verilen bilgilere göre firmanın yıldan yıla %70’lik bir büyüme kazandığı görülüyor. Aynı şekilde yine 2014 yılına bakacak olursak GoPro toplamda 1.394 milyar dolar gelir elde etmiş.

Eğer bir GoPro akıllı kameranız var ise ürününüzü Android cihazlar üzerinden buradaki uygulamadan, iOS cihazlar üzerinden ise buradaki uygulamadan çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Giyilebilir teknolojiler içerisinde hem gelir hem de kullanım açısından bu rakamları görmek gerçekten sevindirici. Umarız 2015 yılı hem GoPro hem de diğer giyilebilir teknoloji ürünleri için daha iyi geçer. Bu arada verdiğimiz bilgiler yetmediyse GoPro son çeyrek mali tablosu için daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 🙂

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.