Swatch Uzun Ömürlü Yeni Batarya Üzerinde Çalışıyor!

Swatch akıllı saatler için yaklaşık 6 ay kadar pil ömrü sergileyen yeni bir batarya üzerinde çalıştıklarını duyurdu. 2016 yılında hazır olacak olan bu bataryalar aynı zamanda otomobillerde de kullanılabilecek.

İsviçreli saat üreticisi Swatch yakın zamanda akıllı saat pazarına Tocuh Zero One ürünü ile girmişti. Teknolojinin bu yöne doğru ilerlediğini bilen Swatch daha önce bu akıllı saatlerin en önemli sıkıntısının pil ömrü olduğunu açıklamış ve bunun üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Swatch cephesinden en son gelen haberlere göre ise firma tek bir şarj ile akıllı saatler için yaklaşık 6 aylık bir pil ömrü sunacak yeni bir batarya üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bunu da Oku : Swatch Touch Zero One Duyuruldu!

İsviçreli bir gazeteye yeni teknolojileri hakkında konuşan Swatch CEO’su Nick Hayek yeni bir batarya teknolojisi ürettiklerini ve bu teknolojinin akıllı saatlerde 6 aylık bir pil ömrü sunacağını söylerken bu bataryaların aynı zamanda otomobillerde de kullanılabileceğinin altını çizdi.Bu bataryaları devrim olarak nitelendiren Hayek, bataryalar için bir araştırma grubu firması olan Belenos ve batarya üreticisi Reneta ile birlikte çalıştıklarını belirtirken bu bataryaların 2016 yılında da akıllı saatler ile birlikte piyasada olacağının altını çizdi.

Bu da Lazım: Swatch’tan NFC’li Bir Akıllı Saat Geliyor!

Mart ayının ortalarında NFC‘li bir akıllı saat tanıtan CEO Nick Hayek, o tanıtımda biz insanların bileğine bir akıllı telefon yerleştirmeyeceğiz, kullananların hayatlarını kolaylaştıracak saatler üreteceğiz gibi bir ifade kullanarak Swatch‘un akıllı saatlerinde çok fazla teknoloji kullanmayacağını işaret etmişti. Bugünde akıllı saatlerin en büyük problemi olan pil ömrüne odaklandığını açıklayan Swatch belli ki gerçekten piyasadakilerden daha akıllı bir saat ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.