Swatch’tan NFC’li bir Akıllı Saat Geliyor!

Akıllı saat pazarına emin adımlarla giren Swatch yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını doğruladı. Swatch’ın yeni akıllı saati NFC teknolojisine sahip olacak. 

Şubat ayı sonunda dokunmatik ekranlı akıllı saati Touch Zero One’ı duyuran Swatch, akıllı saat pazarında ilerlemek istiyor olacak ki yeni bir akıllı saat geliştirdiğini duyurdu. Geliştirilen akıllı saat yine Tocuh ailesine mensup olacakken akıllı saatin en büyük özelliği ise NFC teknolojisine sahip olması.

Bunu da Oku : Swatch Touch Zero One Duyuruldu!

Swatch CEO‘su Nick Hayek tarafından duyurulan yeni akıllı saatin NFC özelliği dışında herhangi bir teknik özelliği açıklanmadı. Hayek’in yaptığı açıklamalara göre Swatch‘ın yeni akıllı saati bu NFC özelliği ile bilekten ödeme işlemleri yapabilecek ve hotel kapıları ve benzeri kapıları açıp kilitleyebilecek. Bunun dışında yeni akıllı saatin yeni batarya teknolojisi sayesinde herhangi bir şarj işlemine ihtiyaç duymayacağı da Hayek tarafından açıklanan bilgiler arasında.

swatch nfc akıllı saat 2

Yeni akıllı saatin ne zaman piyasada olacağını da açıklayan Nick Hayek, ürünün Mayıs ayında piyasada olacağını belirtti. Bununla birlikte Bluetooth teknolojisine sahip bir akıllı saatin daha Mayıs ayında piyasada olacağını belirten Hayek, bu ifadesi ile de Swatch Tocuh Zero modelini işaret etmiş oldu.

Son olarak Swatch olarak akıllı saat pazarına yönelik fikirlerini aktaran Nick Hayek, Swatch’ın bir elektronik şirketi olmadığını ve bu yüzden insanların bileklerine akıllı telefon yerleştirme niyetinde olmadıklarını belirtirken bunu Samsung yaptı, Sony yaptı, herkes yapabilir diyerek teknoloji firmalarına da göndermede bulundu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.