Fitbit, Akıllı Saat Geliştiricisi Pebble’ı Satın Alıyor

Kendine has tasarımı ve özellikleri ile tanıdığımız akıllı saat markası Pebble rakibi Fitbit tarafından satın alınıyor. 

Aktivite takipçisi ürünleri ile giyilebilir teknoloji pazarında iyi bir yer edinen ve Apple ve Samsung gibi devlerin karşısında oldukça dik duran Fitbit bu durumun meyvelerini toplamaya devam ediyor. Gelen haberlere göre Fitbit popüler akıllı saat markası Pebble‘ı satın almaya hazırlanıyor.

Bunu da Oku : Fitbit Blaze ve Fitbit Alta 1 Milyonu Geçti

Kendine has tasarımı ve rakiplerinden farklı özellikleri ile akıllı saat pazarında tutunmaya çalışan Pebble başlarda iyi gitse de özellikle 2016 yılında akıllı saat pazarı için pek çok söz söyleyemedi. Hal böyle olunca bu yıl içerisinde çalışanlarının yüzde 25′inin işine son veren Pebble, 2015 ve 2016 yıllarında aldığı toplam 26 milyon dolarlık yatırımı da eritti.

Sürekli bir arayış ve tutunma çabası içinde olan Pebble söylenenlere göre uzun bir süredir de şirketin satılması için potansiyel alıcılar arıyor. Burada devreye giren isim ise giyilebilir teknoloji pazarının son yıllarda değişmeyen liderlerinden Fitbit olmuş durumda.

Bunu da Oku : Pebble OS 4 Geliyor

İddilara göre Fitbit’in Pebble’ı alması ile kendi içerisinde yeni akıllı saatlere yöneleceği ve Pebble markasını ortadan kaldıracağı belirtiliyor. Bununla birlikte bu satışın ne zaman ve ne kadarlık bir fiyat üzerinden yapılacağı ise henüz belli değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.