Ünlü Saat Markası Citizen’den Güneş Enerjili Yeni Ürün

Japon firması Citizen’in güneş enerjisi ile çalışan bir akıllı saati 2016 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi hedeflediği ortaya çıktı.

Ünlü mekanik saat markalarının çokça teknolojiye ayak uydurarak akıllı saat üretme projelerine tanık olmuştuk. Daha önce hiç aklında olmadığı halde gelişmelere ayak uyduran Swatch, Breitling ve TAG Heuer gibi ünlü saat üreticilerinin yanına Citizen‘in de geleceği belli oldu.

Ünlü saat markası Citizen, teknolojiye ayak uydurarak tasarladığı akıllı saat modeli ile daha piyasaya çıkmadan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bunun nedeni ise daha önce çıkmış herhangi bir akıllı saatin yapmadığı şekilde enerji kaynağındaki değişiklik oldu.

Citizen’in bu yılın son aylarına yaklaştığımız günlerde yaptığı duyuru ile bir akıllı saat projesi üzerinde olduğunu duyurdu. Citizen‘in yeni akıllı saat tasarımının enerjisini güneşten alan bir ürün üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Swatch, Tissot ile İlk Akıllı Saatini Duyurdu!

Güneş enerjili akıllı saati ile giyilebilir teknoloji alanında bir çeşit devrim yapmaya hazırlanan Citizen‘in bu hamlesi büyük dikkat çekti. Akıllarda kalan en büyük soru işareti ise saatin özelliklerinin nasıl olacağı yönünde oldu.

Citizen‘in akıllı saatinin tüm özellikleriyle bir akıllı saat mi yoksa akıllı özelikleri bulunan normal bir mekanik saat mi tasarlayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Adım takibi, kalp ritmi ölçücü, GPS veya akıllı telefon ile eşleşebilme gibi klasik akıllı saat özelliklerini bünyesinde barındırıp barındırmayacağı belli olmayan Citizen‘in bu çıkışı ile bir çok kesim tarafından heyecanla karşılandı.

Son dedikodulara göre ise Citizen‘in akıllı saatini Aralık ayına girmeden piyasaya süreceği ve fiyatının ise 780 dolar civarında olabileceği erken yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.