Valve, HTC Vive için İlk Sanal Gerçeklik Oyununu Duyurdu!

Oyun dünyasının popüler ismi Valve, ortağı olduğu sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için The Lab isimli ilk sanal gerçeklik gözlüğü oyununu duyurdu.

Teknoloji devlerinden HTC ve oyun piyasasından ünlü Valve‘ın ortak geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive geçtiğimiz hafta ön sipariş ile satışa sunuldu. HTC ürünü daha fazla satmak için uğraşırken bir adım da Valve‘den geldi. Firma sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için ilk sanal gerçeklik oyununu geliştirdiğini duyurdu.

Bunu da Oku : HTC’den Mobil Sanal Gerçeklik Başlığı Gelebilir!

Valve’ın The Lab ismi ile duyurduğu ilk sanal gerçeklik oyunu Valve‘in meşhur oyunu Portal üzerinde geçiyor ve bir ön izleme versiyonu diyebiliriz. Yani The Lab oyunu başlı başına bir yapım değil Portal üzerinde geçen kısa ve özet niteliğinde bir oyun. The Lab için Portal‘ın demosu da demek yanlış olmaz.

Mayıs ayında Steam üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak olan The Lab sanal gerçeklik oyununun asıl amacı ise geliştiricileri HTC Vive platformuna çekmek ve oyun ve içerik geliştirmelerini sağlamak. Oyun hakkında henüz başka bir bilgi bulunmuyor ancak daha detaylı bilgiler ve bir oynanış videosunu gelecek hafta gerçekleşecek olan GDC 2016 oyun dünyası etkinliğinde görebileceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.