Xiaomi’den Şık Sanal Gerçeklik Hamlesi

Fiyat – kalite performansıyla çıkarttığı ürünler dünyaya yayılan Xiaomi, bu kez sanal gerçeklik gözlüklerini piyasaya sürdü…

Çin’in yükselen markalarından Xiaomi dünyaya açıldıktan sonra ürün gamını genişleterek dikkat çekmeye devam ediyor. Uzun süredir konuşulan dedikoduların ardından Xiaomi yeni sanal gerçeklik başlığını satışa çıkardığını duyurdu.

Bildiğimiz Samsung Gear VR ve Google Cardboard mantığı ile kullanılan sanal gerçeklik gözlüğünün firmanın ileride yapacağı çalışmaların ilk adımı olduğu belirtiliyor. Mi VR adı verilen gözlük sayesinde bilinen markaların yanında Xiaomi markasıyla da sanal gerçeklik dünyasına adım atabileceksiniz.

Yapılan açıklamalarda Mi VR’ın 4.7 ve 5.7 inç arasındaki akıllı telefonlar ile uyumlu olduğu ifade edilirken ürünün Çinli müşterilerine özel ayrıcalıkları olacağı ifade ediliyor. Mi VR gözlük çin Çin’e özel olarak ilk etapta farklı içerikler üretileceği ve beğeni aldığı takdirde dünyaya açılacağı belirtiliyor.

Bunu da Oku: Xiaomi’den Ucuz 360 derece 4K Çekim Yapan Drone

Piyasadaki rakiplerine göre daha başarılı bir tasarıma sahip olduğu belirtilen Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğünün bu anlamda öne çıkabileceği belirtiliyor. Rakiplerinden farklı olarak akıllı telefonun konduğu bölümü fermuarlı yapan firma belirli oranda bir kullanım kolaylığı da sağlayabilir durumda.

xiaomi-mi-vr-lens

Öte yandan ürünün siyah renginin yanında farklı tasarımlara sahip modellerinin de çıkacağını hatırlatalım.

Xiaomi bilindiği gibi Avrupa ve Amerika’nın pahalı sattığı ürünlerin kalitesini yakalayıp daha ucuz maliyetli ürün piyasaya süren bir firma. Bu yönleriyle Xiaomi yavaş yavaş tüm dünyaya gösterdiği yüzünü ileride çok daha ciddi göstermeye devam edecek…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.