HTC Vive için Google Earth VR Çıktı

Google, HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için Steam üzerinden Google Earth VR’ı kullanıcıların beğenisine sundu.

Bir zamanların en popüler servislerinden biri olan Google Earth şuan eskisi kadar kullanılmasa da servisin Google‘ın göz bebeği olduğu biliniyor. Bu yüzden sürekli yenilenen ve yeni gelişen teknolojilere ayak uyduran Google Earth sürpriz bir şekilde sanal gerçekliğe de adım attı.

Bunu da Oku : HTC Vive’a Kablosuz Özelliği Geliyor

Dün akşam gelen bir haberle Google’ın Google Earth‘ü sanal gerçeklik versiyonu ilke birlikte Steam‘a yüklediği ortaya çıktı. Burada işin ilginç tarafı ise Google Earth VR’ın Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü pazarındaki rakibi HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için geliştirilmiş olması.

Yapılan duyuruya göre Google Earth VR harita üzerindeki birçok noktada sanal gerçeklik ile kullanım sunuyor olacak. Ancak kullanım sunulan alanlar genel olarak herkes tarafından bilinen, gidilip görülmek istenen ve turistik yerler şeklinde belirtiliyor. Yani Google Earth VR ile muhtemelen kendi köyünüzde ya da kasabanızda gezemeyeceksiniz.

Google Earth VR‘ın sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanımı ise oldukça basit bir şekilde tasarlanmış. HTC Vive ile uygulamayı açtıktan sonra Google Earth ekranında bir kontrolcü beliriyor ve sanal ortamda bu kontrolcüyü kullanarak istenilen yere istenilen şekilde gidilebiliyor. Yukarıdaki videodan HTC Vive ile Google Earth VR‘ın nasıl kullanıldığını görebilir buradan devam ederek Steam üzerinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.