Yeni Google Glass eBay’de Göründü!

Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass’ın yeni modeli olan Enterprise Edition eBay’de satışa çıktı. Peki bu ürün gerçekten yeni Google Glass mı?

Google‘ın uzun bir süredir sessiz sedasız bir şekilde üzerinde çalıştığı akıllı gözlüğü Google Glass geçtiğimiz sene yeni bir ekibe devredilmiş ve yıl sonuna doğru Google Glass Enterprise Edition isimi ile bazı görseller ortaya çıkmıştı.

Bunu da Oku : Google Glass 2’nin Görüntüleri Sızdı!

Bu görsellerden Google‘ın akıllı gözlüğünün yeni versiyonunda sonlara yaklaştığı ortaya çıktı ancak ürünün ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı açıklanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde eBay’da yaşanan Yeni Nesil Google Glass satış olayı ise acaba gerçekten Google Glass Enterprise Edition geliştirildi ve satışa sunuldu mu dedirtti.

Bu olayı başlatan ise Google‘ın kendisi değil azpawnbroker isimli ve yüzde 99 olumlu satış sonucuna sahip bir satıcı. İşin ilginç yanı ise bu üyenin satışa sunduğu Google Glass’ın ilk Google Glass’a benzemiyor olması. Yani şuan için bu akıllı gözlüğün Enterprise Edition olup olmadığı bilinmiyor ancak kullanıcı açık artırma ile bu ürün için 7000 dolara kadar ulaşmış.

Google’dan henüz bir açıklama gelmedi ancak firmanın yaklaşan I/O etkinliğinde yeni Google Glass’ı tanıtmak adına böyle bir hatırlatma yaptığı ve bu ürünün bir prototip olduğu söylenenler arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.