Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Sanal Gerçeklik ile İzlenebilecek

Digiturk, Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR ile izlenebileceğini duyurdu.

Digiturk geçtiğimiz Mayıs ayında Samsung ile bir ortaklık gerçekleştirmiş ve bu yıl oynanacak olan maçlarda sanal gerçeklik teknolojisinin kullanılacağını açıklamıştı. Bunun ardından 25 Eylül’de oynanan Galatasaray – Beşiktaş derbisi sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR ile 360 derece olarak izlenebilmişti. Digiturk şimdi ise Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin 360 derece yayınlanacağını duyurdu.

Bunu da Oku : Digiturk’ten Maçlar için Sanal Gerçeklik Adımı

Digiturk, önümüzdeki Pazar günü Ülker Stadı’nda akşam saat 20:00’da başlayacak olan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin 360 derece kameralar ile çekileceğini ve Samsung Gear VR kullanıcılarının maçı canlı olarak herhangi bir sıkıntı olmadan 360 derece izleyebileceğini açıkladı.

İlk defa sanal gerçeklik gözlüğü üzerinden maç izleyecek Digiturk kullanıcılarının ilk olarak akıllı telefonlarına Digiturk Play VR uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Bunun için kullanıcıların tabiki Digiturk paketinde Digiturk Play  ya da Digiturk Dilediğin Her Yerde aboneliği olması gerekiyor. Maç saatinde ise akıllı telefonları Gear VR’a yerleştirmek ve maçın başlamasını beklemek yeterli.

Ülkemizde yavaş yavaş ilerleyen 360 derece içerik yayını bakalım Digiturk önderliğinde nereye kadar gidebilecek. Daha önce ise ATV, Galatasaray – Fenerbahçe arasında oynana Türkiye Kupası Finali’ni 360 derece olarak yayınlamıştı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.