watchOS 3.1.1 Çıktı, İndirin!

Apple akıllı saati Apple Watch için watchOS’u güncelleyerek bazı yenilikler ile birlikte  watchOS 3.1.1’i indirmeye sundu. 

En son olarak Ekim ayının sonunda watchOS 3.1′e güncellenen Apple Watch bügün itibari ile yeni bir güncelleme daha aldı. iOS 10.2 ile birlikte gelen watchOS 3.1.1 sadece güvenlik ve iyileştirmeler değil bazı yeni özellikler de getiriyor.

Bunu da Oku :Yeni Apple Watch Yuvarlak mı Olacak!

watchOS 3.1.1 ile Apple Watch’a ilk gelen özellik Unicode 9‘un artık emojilere destek vermesi oldu. Bu sayede iOS üzerinde yapıldığı gibi artık Apple Wathc’larda da emojilerin renkleri değiştirilebilecek. Ayrıca akıllı saat ile artık daha fazla emoji kullanmak da mümkün.

Daha önce kullanıcılar kişilerin isimlerini mesajlar ve bildirimlerde zaman zaman göremeyebiliyordu. Bu güncelleme ile bu problem de ortadan kaldırıldı. Problemin ortadan kalkması ile mesaj yanıtlamada bulunan problemde ortadan kalkmış oldu.

Güncelleme ile giderilen diğer bir problem ise etkinlik uygulamasında. Etkinlik daireleri zaman zaman etkinlik saati üzerinde görünmeyebiliyordu. Güncelleme ile bu problem ve dolayısıyla yanlış tarih etiketleme olayı da ortadan kalkmış oldu.

Güncellemeyi yüklemek için iPhone üzerinden Watch uygulamasını kontrol edebilirsiniz. Güncelleme bulunuyorsa Apple Watch‘un iPhone ile eşleştirip watchOS 3.1.1 güncellemesini akıllı saate yükleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.