Google Glass’a Intel Desteği!

Google’ın henüz son kullanıcı ile buluşturamadığı akıllı gözlüğü Glass’ın yeni versiyonu için iddialar gelmeye başladı. Yeni Google Glass’ın Intel işlemciden güç alacağı söylentiler arasında.

Google‘ın giyilebilir teknolojilere ait ürünü Google Glass gizlilik ve fiyat gibi sebeplerden dolayı hala satışa sunulmamış olsa da Google akıllı gözlüğünü geliştirmeye devam ediyor. Hatta Wall Strett Journal’in haberine göre Google ürünün piyasaya çıkıp çıkmamasına aldırış etmeden ikincisini çıkartmanın peşinde.

Google Glass Popülaritesini Kaybediyor

WSJ‘nin elde ettiği bilgilere göre Google, Glass 2 olarak adlandırılacak olan Glass‘ın yeni nesli üzerinde çalışıyor. Geliştirilecek yeni Glass‘ın özellikleri ve tasarımında ne gibi değişiklikler olur bilinmiyor ancak Google‘ın Glass 2‘de Intel markasına sahip bir işlemci kullanacağı iddia edildi.

Intel‘in çeşitli markalar ile akıllı saat pazarından pay almaya çalıştığı ve giyilebilir teknolojilerle çok yakından ilgilendiği biliniyor. Aynı zamanda Intel‘in bu platform için geliştirmiş olduğu, üzerinde işlemcinin de bulunduğu bir anakart olan Edison, yeni ürünlere hitap etmek istiyor. Bu bakımdan ortaya atılan Google Glass‘ın Intel ile güçleneceği iddiaları doğruluk payı taşıyor olsa da iki firmadan bu iddiaya karşılık bir cevap gelmedi.

Intel MICA Piyasada!

Google’ın Intel desteği ile geliştireceği Glass 2 yine iddialara göre son kullanıcı ile çok yüksek olmayan bir fiyat ile buluşacağı söyleniyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu ilişkiye dair yeni haberler gelecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.