HP’nin Akıllı Saati HP’nin Değil!

Ünlü bilgisayar üreticisi HP’nin Kasım ayı başında satışa sunduğu akıllı saati MB Chronowing’in HP’ye ait olmadığı iddiası ortaya atıldı. Peki, bu durumun sebebi ne?

Popüler bilgisayar üreticilerinden HP‘nin ünlü moda devi Micheal Bastian ortak ürünü olarak duyduğumuz akıllı saati MB Chronowing kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Tasarım olarak akıllı saatlerden çok lüks saatleri andıran MB Chronowing, dokunmatik ekranı olmamasına rağmen akıllı telefonlardan gelen bildirimleri gösterebilme gibi özellikleri ile dikkat çekmişti. Şimdi ise ürün yine dikkatleri üzerine çekti ancak bu sefer sahibi HP‘nin tam anlamıyla kendisinin sahibi olmadığı iddiasıyla.

HP’nin Akıllı Saati Gün Yüzüne Çıktı

Teknolojisini HP‘den tasarımını Micheal Bastian‘dan alarak ortaya çıkan MB Chronowing ürünü gelen iddialara göre teknolojisini de tam olarak HP‘den almamış. Bunun sebebi ise MB Chronowing’in birçok özelliğinin Meta’nın akıllı saati M1 ile büyük benzerlik içermesinden kaynaklanıyor. Ürünlerinden şarj konnektörlerinden FCC kimliklerine kadar aynı olduğu iddia edilirken iki ürününün de uygulamaları arasında da büyük benzerlikler yer aldığı söylenenler arasında.

Foto Galeri  : HP MB Chronowing Akıllı Saat

HP’nin, tasarımı bir taraftan teknolojiyi bir taraftan alarak oluşturduğu akıllı saati MB Chronowing için nasıl bir açıklama gelir ve kullanıcılar tarafından nasıl karşılanır bilinmiyor ancak buradan karlı çıkan ismin Meta olduğu aşikar. Meta çok fazla popüler olmamasına karşın akıllı saatler için oluşturduğu platform ve teknolojisini satmayı başarmış.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.