Google Glass 2’nin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Teknolojiseverlerin merakla beklediği Google Glass 2’nin ilk görüntüleri kullanıcılar arasında heyecan yarattı

Google’ın en çok önem verdiği ürünlerinden Google Glass 2‘nin görüntüleri sızdırıldı.

İlk belirlemelere göre dış görünüşü ilki ile büyük benzerlikler taşırken ürünün Enterprise Edition adı ile piyasaya çıkacağı öğrenildi. Explorer Edition‘da yer almayan katlanabilir yapının bu yeni sürümde gerçekleşebileceği öğrenilirken projenin henüz geliştirme aşamasında olduğu ve teknolojik yeniliklere açık olduğu ifade ediliyor. Katlanabilir yapının taşıması ve kullanım kolaylığı açısından oldukça önemli olduğunu belirtelim.

Öte yandan şeffaf görüntüleme kısmının ilk gözlüğe göre daha büyük olduğu da açıkça görülüyor. Ayrıca önceki sürümdeki çift saplı modelden sonra ikinci versiyonda tek saplı bir gözlük karşımıza çıkacak. Ayrıca akıllı telefonlardan daha uzakta da kullanılabilir olması en önemli özelliklerinden biri olacak.

Kesin olmamakla beraber Intel Atom işlemci, daha uzun ömürlü pil, 5 GHz Wifi desteği ile daha gelişmiş kablosuz bağlantı ve daha yüksek performansın yeni gözlükte olacağı tahmin ediliyor.

Google Glass Enterprise Edition, adından da anlaşılabileceği üzere geliştirilecere yönelik bir versiyon olacak. Piyasaya sürülmesi için daha çok uzun bir zaman olduğu aşikar.

Hem kurumsal kullanım hem de gündelik hayat için oldukça kullanışlı olacağı belirtilen ürünün farklı sürümlerinin geliştirilmesi de gelen haberler arasında. İlk Google Glass‘ın 1500 dolar fiyatla satışa çıktığını, 2016’nın sonlarına doğru satışa çıkması beklenen bu ürünün fiyatının ne olacağını ise bekleyip göreceğiz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.