Sony Project Morpheus’dan Haberler Var!

Sony, sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus için bir oyun stüdyosu kurma kararı aldığını açıkladı. Bir haber ise gözlüğün Haziran 2016 ‘de piyasada olacağını iddia etti.

Samsung Gear VR, Oculus Rift derken sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışan Sony’de nihayet bir duyuru yaptı. Samsung Gear VR’ın satışa sunulması, Oculus Rift’in çıkış tarihinin açıklanması Sony’de bir hareketlilik yaratırken firma bu duyuru ile sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus için bir oyun stüdyosu kuracağını açıkladı.

Sony cephesinden Project Morpheus için kurulacak olan oyun stüdyosu için detaylı bir açıklama gelmese de stüdyonun sadece bu sanal gerçeklik gözlüğüne özel oyunlar geliştireceği ve PlayStation 4 ile entegre bir şekilde çalışacağı biliniyor.

Sony Project Morpheus için gelen diğer haber ise Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğünü Haziran 2016‘dan önce piyasaya süreceğini iddia ediyor. Japon yayıncı Asahi tarafından ortaya atılan iddianın bir gerekçesi ve kaynağı bulunmuyor ancak pazarın gidişatına bakıldığında Sony‘nin pazara girmesi bu tarihten de önce olabilir.

Sony, sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus için bu zamana kadar herhangi bir çıkış tarihi vermiş değil. Hatta ürün hakkında bilgiler ve detaylarda zar zor geliyor. Bu bakımdan ortaya atılan Haziran 2016 iddiası için Sony’den bir açıklama gelmesi olası görülmüyor. Belki de Sony bizi şaşırtır ve yakın zamanda resmi bir çıkış tarihi açıklayabilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.