HTC’den 100 bin İnternet Kafeye VR Gözlük

HTC firması, Çin’de sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtmak için sıradışı bir uygulama gerçekleştiriyor.

Tayvanlı dev teknoloji firması HTC, Çin’de denenmemiş bir proje gerçekleştiriyor. 2016’da büyük talep olması beklenen Vive VR gözlüklerini 100 bin internet kafeye dağıtarak ürün tanıtımı yapacak.

Bu şekilde büyük bir kullanıcı topluluğunu ürünle buluşturmaya çalışacak olan HTC, planını Pekin’de gerçekleştirilen konferansta kamuoyuna açıkladı. Çin’in en büyük internet kafe operatörü Hangzhou Shunwang Technology işbirliği ile gerçekleşecek olan firma, Vive VR sanal gerçeklik başlığını düşük bir ücretle yaklaşık 100 milyon kişiyle buluşturmayı planlıyor.

Bunu da Oku: Yeni HTC Vive’ın görüntüleri sızdı

Hangzou’da hayata geçirilen projede 10 dakikası 10 ila 30 yuan (yaklaşık 6-18 TL) ücret karşılığında insanlara kullandırılıyor. 100 binden fazla internet kafeye yazılım sağlayan Hangzhou Shunwang Technology, bu pazarın da yüzde 70‘ini elinde bulunduruyor.

Oyun oynayan kitlenin ürün deneyimlerini kamuoyu ile paylaşması pazarın büyümesi açısından büyük önem teşkil ediyor. İnternet kafeler de oyun oyuncularına ulaşmanın en kolay yolu olarak görünüyor.

Şuanda sadece uygulama geliştiriceilerin elinde bulunan Vive VR sanal gerçeklik başlıklarının 2016’nın ikinci çeyreğinden itibaren tüm dünyada satışa çıkması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.