Zuckerberg, Sanal Gerçeklik için Bir Açıklama Yapacak

Mark Zuckerberg bugün gerçekleşecek olan Oculus Connect etkinliğinde sanal gerçekliğin geleceği hakkında önemli bir açıklama yapacağını duyurdu.

2014 yılında Facebook’un sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift‘i satın alması ile birlikte sanal gerçeklik dünyasına ne kadar ilgili olduğunu göstercen Mark Zuckerberg, bugün gerçekeleşecek olan Oculus Connect etkinliğinde sanal gerçeklik ile ilgili önemli açıklamalar yapacağını duyurdu.

Bunu da Oku : Oculus Rift Touch’un Fiyatı Açıklandı

Zuckerberg, Facebook hesabından yaptığı açıklama ile “Sanal gerçekliğe inşa ettiğimiz yeni bir özelliğin demosuna hazır olun. Oculus Connect etkinliğinde sanal gerçekliğin geleceğini konuşacağız.” şeklinde bir duyuru yaptı. Bu duyurudan herhangi bir anlam çıkarılmasa da bugün Oculus cephesinden sanal gerçeklik için büyük bir yenilik gelmesi bekleniyor.

Zuckerberg’in daha önce sanal gerçeklik için yaptığı açıklamalara bakarak Oculus’un oyun ve multimedya içeriklerinin dışına çıkmak istediği biliniyor. Buradaki en büyük tahmin ise Oculus’a eklenecek sosyal özellikler yani Oculus Rift ve Facebook entegresi olabilir. Bunu destekleyen durum ise Facebook bünyesinde çalışan Social VR ekibi. Bu ekip sanal gerçeklik kullanıcılarının birbirleri ile nasıl etkileşim kurabileceği üzerinde çalışıyor.

Zuckerberg‘in bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da sahneye çıkacağı etkinlik bakalım söylendiği gibi sanal gerçeklik cihazları için yeni bir özellik ve sanal gerçekliğin geleceği hakkında ipuçları verecekmi

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.