AMD’nin Sanal Gerçekliğin Geleceği Hakkındaki Fikri Ne?

İşlemci devlerinden AMD, IFA 2016’da sahneye çıkarak son zamanların gözde teknolojisi sanal gerçekliğin geleceği hakkındaki bazı fikirlerini açıkladı. 

IFA 2016 etkinliğinin sonuna doğru gelirken firmalar yeni ürünleri bir bir tanıtmaya devam ediyor. Etkinlik bu yeni ürünlerle heyacanlanırken dev teknoloji firmalarının yapmış olduğu açıklamalarda büyük yankı buluyor. Bunlardan biri de AMD‘nin sanal gerçekliğin geleceği hakkındaki fikirlerini açıkalaması.

Bunu da Oku : Vestel VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Görücüye Çıktı!

AMD CTO’su Mark Papermaster ve Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Roy Taylor çıktıkları sahnede AMD’nin sanal gerçeklik stratejileri ve sanal gerçekliğin geleceği hakkındaki fikirlerini ortaya döktü. Bu bağlamda ikilininin yaptığı açıklamalara göre AMD iki ile beş yıl arasında sanal gerçeklik gözlüklerinin boyutlarında yaşanacak değişiklikler ile son kullanıcıya daha çok hitap edeceğini düşünüyor. Bu duruma sebep olacak olaylar ise AMD gözünden ekranlar, donanımlar ve sensörlerde yaşanacak olan gelişmeler.

AMD‘nin sanal gerçeklik ile beklediği diğer bir gelişme ise bu ürünlerin eğlence sektörünün dışında sağlık, eğitim, sinema ve televizyon sektörlerinde de büyük değişimler ve gelişimler ortaya çıkaracağı yönünde. Hatta AMD sanal gerçeklik gözlüklerinin sinema ve televizyon sektöründe köklü ve radikal bir değişiklik yapacağını düşünüyor.

AMD‘nin bu fikirlerini şuan onaylamak oldukça zor ancak ilerleyen zaman neyi gösterecek bilinmiyor. Bu arada etkinlikte AMD’nin sanal gerçeklik için bel bağladığı ekran kartı Radeon RX 480 hakkında bir açıklama yapılmadı ancak satışların iyi gittiği yönünde bir söylenti bulunuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.