Apple Watch’a Hızlı Şarj Desteği Geldi!

Reserve Strap isimli bir aksesuar geliştiricisi, Apple Watch için saati hızlı şarj edebilecek bir kayış geliştirdi. İşte, Apple Watch’a hızlı şarj desteği sunan o kayış ve özellikleri.

Apple‘ın akıllı saati Apple Watch bilindiği üzere manyetik şarj teknolojisi ile bataryasını doldurabiliyor. Apple bu noktada kablosuz şarj özelliğinden başlayıp şarj konusu için birçok çalışma yapsa da en sonundan manyetik şarjda karar kıldı. Ancak Apple‘ın ilerleyen zamanlarda ürünün şarj özelliğini değiştirebilmek için üründe farklı bir port bıraktığı da biliniyor.

apple watch hızlı şarj

Burada elini Apple’dan çabuk tutan Reserve Strap isimli bir aksesuar geliştiricisi Apple Watch içinbu portu kullanan ve akıllı saate hızlı şarj özelliğini getiren bir kayış geliştirdi. Firmadan gelen açıklamaya göre kayışlar ile bu porttan yapılan şarj işlemi normal şarj işlemine göre yüzde 40 daha hızlı. Bu da geliştirilen bu kayışın Apple Watch’un 150 dakikalık şarj süresini 90 dakikaya indirmesi anlamına geliyor.

Reserve Strap’ın geliştirdiği bu hızlı şarj kayışının fiyatı ise neredeyse bir Apple Watch değerinde ve 249 dolar. Şuan online olarak ön sipariş ile satılan bu kayışın Apple Watch’un bataryasını ve işleyişini nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz