IBM’in iOS için Yapılacak Uyku Takibini Watson Üstlendi

Attendees gather at an IBM Watson event in lower Manhattan, New York January 9, 2014. IBM said it will invest more than $1 billion to establish a new business unit for Watson, as the tech giant hopes to get more revenue from the supercomputer system that beat humans on the television quiz show "Jeopardy". The world's largest technology service provider said the IBM Watson Group will be headed by Michael Rhodin, who was previously senior vice president of IBM's software solutions group. REUTERS/Brendan McDermid (UNITED STATES - Tags: SCIENCE TECHNOLOGY BUSINESS) (Newscom TagID: rtrlsix221232.jpg) [Photo via Newscom]

IBM’in uyku alışkanlıkları takibi için iOS’a geliştirdiği uygulamayı Watson işbirliği ile yapacağı açıklandı.

Çalışanlar ve uyku problemleri çekenler için uyumanın önemi tartışılmaz. IBM‘in iOS için gerçekleştirdiği uyku takip desteği geçen yıl çeşitli işbirlikleriyle duyurulmuştu. Şimdi iOS için Watson işbirliği kullanıcılara uyku takibinin önemini anlatacak.

Bunu da Oku: Uyku Düzeni Bu Ürünle Sağlanacak

IBM‘in akıllı telefonlarda bulunacak olan uygulama ile sağlık araştırmacıları için bir girişimde bulundu. Watson Health for ResearchKit adındaki girişim herhangi bir kar amacı gütmeden bilimsel çalışmalara katılma, soruları cevalapmanın dışında sağlık tavsiyeleri vs. gibi bir çok özelliği içinde barındırıyor.

Apple Watch ile uyumlu çalışan uygulama, kalp ritmi sensörleri ile uyuyakaldığınızda kendiliğinden aktif olup uyku süresince hareketlerinizi kaydediyor. Derin uyku veya hafif uyku dönemlerinizin sürelerini görebildiğiniz uygulamada ayrıca gece hangi saatte en verimli uyku zamanınızı geçirdiğiniz anlaşılabiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle