Intel Isınma Problemi Yüzünden Basis Peak Akıllı Saati Toplatıyor

Intel ilk akıllı saat modeli Basis Peak’ı ısınma probleminin giderilememesinden dolayı geri çağırdı. Ürünlerin kullanımı ise tamamen bitiriliyor.

Teknoloji devi Intel 2014 yılında giyilebilir teknoloji odaklı bir şirket olan Basis’i almış ve ardından bu şirket ile Basis Peak isimli ilk akıllı saatini satışa sunmuştu. Şimdi ise Intel cephesinde iyi sayılacak bir ilgi gören bu akıllı saat firmadan yapılan açıklama ile ısınma problemi nedeni ile kullanıcılardan geri çağırıdı.

Bunu da Oku : Basis Peak Kullanıcılarının Super Bowl 50 Reaksiyonları!

Akıllı saat pazarında yer edinmeye ve pastadan bir pay kapmaya çalışan Intel geçtiğimiz aylarda bu Basis Peak akıllı saati ile yaşadığı bir olumsuzluk nedeni ile bir çıkmaza girmişti. Bu çıkmaz ise ürünün aşırı derecede ısınması ve kullanıcıların bileklerinde tahriş ve yara yapıyor olması. Bu durum için bir yazılım güncellemesi yayınlayan Intel yine bir sonuç alamadı ve son çare olarak ürünü geri toplamayı tercih etti. Intel’ın bu tercihi aslında 13 Haziran tarihinde ortaya çıkmıştı.

Firma 13 Haziran‘da akıllı saati için yaptığı açıklamada kullanıcılara ürünü kullanmayı bırakmaları gerektiğini belirtmişti. Dün yapılan açıklamada ise ürünün kutu içeriği ile birlikte toplanıp firmaya gönderilmesi gerektiği söylendi. Kullanıcılara ücret iadesini de derhal yapacağını belirten Intel firma olarak önceliklerinin kullanıcı güvenliği olduğununda altını çizdi.

Basis resmi sitesinde İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Fransızca olmak üzere 5 farklı dilde bu açıkalamayı yapan Intel, ürünün nasıl gönderileceğini, karşılaşılacak problemleri, kargo ve vergi ücretleri hakkında bilgileri de vermiş durumda. Buradan devam ederek gerekli açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz