Samsung’dan Yeni Akıllı Saat Patenti

Samsung teknoloji dünyası için akıllı telefon, akıllı saat ve tableti içine alan yeni bir patent ile ortaya çıktı. İşte, patentin detayları.

Akıllı telefonların büyümesinden şikayetçi olan kullanıcılar ürünlerin tablet boyutuna gelmesi ile hem tablet alma hem de akıllı telefon alma derdinden kurtulmuş oluyor. İkiyi bire indiren teknoloji akıllı saatler ile birlikte biri tekrar iki yaparken Samsung’un aldığı yeni bir patent bu üç ürünü de tek bir cihazda buluşturuyor.

Bunu da Oku : Samsung Sanal Gerçeklik Tırı Anadolu’ya Çıkıyor

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Samsung‘un yeni patenti akıllı telefon, akıllı saat ve tableti tek bir cihazda birleştirerek kullanıcılara her şeyi tek bir noktadan yönetme ve kullanma imkanı sunacak. Patent görseline göre bükülebilir bir yapıda olacak olan bu cihazlar, katlanması ile akıllı saat hafif açılması ile akıllı saat ve tam açılması ile de tablet halini alabilecek.

Patent ile karşımıza çıkacak bir ürün düşünüldüğünde oldukça mantıklı görünüyor. Üç ürünü tek bir noktada birleştirip ürünün kullanıcının ihtiyacına göre şekil alması kullanıcılara hem maddi açıdan hem taşınabilirlik açısından büyük avantaj getirecektir. Ancak bu ürünlerin cep yerine elde durması sürekli kullanmaya teşvik edeceği için yeni bir dezavantaj da ortaya çıkarabilir.

Samsung cephesinden ise alınan patent ve kullanım hakkında bir açıklama yapılmadı. Bakalım Samsung bu patenti ne zaman gerçeğe dökmeye başlayacak ve ne zaman patent ile ilgili fikirlerini gün yüzüne çıkaracak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz