Samsung yeni projesi Akıllı Kemer’i Tanıtacak

Herkesin merakla beklediği CES 2016 fuarında Samsung’un akıllı kemer başta olmak üzere bir çok yeni çalışmasını tanıtması bekleniyor.

Samsung akıllı kemer projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Teknolojiseverlerin merakla beklediği CES 2016 fuarında Samsung akıllı kemerin tanıtılması bekleniyor ancak akıllı kemerin haricinde Samsung’un farklı ürünlerini de tanıtması bekleniyor.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2016‘ya damga vurması beklenen firma Samsung‘ın bir çok yeni ürününü tanıtması bekleniyor. En büyük heyecan akıllı kemer üzerinde olsa da daha farklı ürünlerin de ipuçlarının verilmesi bekleniyor.

WELT ismi verilen Samsung akıllı kemer, aslında yeni geliştirilen bir fikir değil. Kickstarter‘da bağış toplanan akıllı kemer projesinde akıllı kemerin içine yerleştirilen pillerin bir güç kaynağı olarak kullanılabilmesi düşünülüyordu. Samsung, kendi yaptığı duyuruda ise akıllı kemer projesi ile ilgili geliştirdiği fikirleri yayınlamaya başladı. Creative-Lab projeleri kapsamında Samsung‘un resmi internet sitesinde ürünle ilgili ipuçları verildi. Samsung’un akıllı kemer projesinde kullanıcının ne kadar oturup ne kadar hareket ettiğinden adımsayar ve kilo vermek isteyenler için çeşitli özelliklerin olacağı belirtiliyor.

Samsung‘un CES 2016‘da ipuçlarını vermesi beklenen diğer ürünleri ise şu şekilde:

HAREKET SENSÖRÜ RİNK
Samsung’ın projelerinden birisi de hareket sensörü Rink olacak. Mobil VR cihazları ile de uyumlu çalışabilecek olan cihaz bir bakıma Play Station Move’a benzetiliyor. Oynanan oyuna göre Rink cihazı bir raket, golf sopası ya da araba direksiyonu olabiliyor.

rink

BİR DİĞER PROJE TİPTALK
Yeni nesil UX konseptine sahip bu ürün ise mobil cihazlardan gelen bildirimleri duymaya, gelen aramaları cevaplamaya yarıyor. TipTalk ile Samsung Gear S2 akıllı saatten gelen bildirimler parmağın kulağa götürülmesi ile duyulabilecek ve hatta görüşmeler gerçekleştirilebilecek. Ses kalitesi konusunda da özel bir iddiası olan TipTalk’un tüm akıllı saatlere uyumlu olarak piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

tiptalk

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz
  1. Andrew 30 Aralık, 2016 at 09:39 Cevapla

    WELT olarak adlandırılan Samsung akıllı kemer projesi kullanıcıların ne kadar oturdugu, ne kadar yurudugunu ve kac adım attıgını kayıt altına alırken aynı zamanda kilo vermek isteyenler icin de onemli bir arac olacak. Yani hem spor hem de gunluk amaclarla kullanılabilecek.

Yeni yorum ekle