Tim Cook’tan Apple VR İçin ‘Havalı’ Yorumu

Apple CEO’su Tim Cook, merak edilen VR çalışmaları ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara, “VR çok havalı” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın Apple’ın sanal gerçeklik çalışmalarını sürdürdüğüne işaret olduğu iddia ediliyor.

Apple‘ın ilk çeyrek raporlarının açıklandığı konferansta konuşan CEO Tim Cook, henüz herhangi bir ipucu vermedikleri sanal gerçeklik çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada yine büyük resmi göstermedi ancak ufak bir işaret verdi.

Bunu da Oku: Apple’dan VR için En Ciddi Adım

Sanal gerçeklik alanında bir çok patent almalarına rağmen henüz çalışmaları ya da ürünleri hakkında bilgi vermeyen Apple‘da CEO Tim Cook, kendisine yöneltilen soruya küçük ama etkili bir yanıt verdi. Cook VR teknolojileri hakkında ne düşündüğü sorusuna, “Bence ulaşılamaz bir dünya değil, çok havalı ve ayrıca ilginç uygulamaları var” diyerek analistlere göre çalışmaların yapıldığına işareti verdi.

Yine de beklenen açıklama olmasa da kesin olan şey Apple‘ın yakın zaman içerisinde VR dünyasına ilişkin bir yazılım veya donanım gerçekleştirmesi oldukça zor görünüyor. Tim Cook’un VR’a gösterdiği ilginin somut Apple ürünü olarak karşımıza ne zaman çıkacağı ise belirsizlik olmaya devam ediyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz