Onyx Star Trek Hayallerini Gerçekleştiriyor!

Onyx firması tarafından geliştirilen OnBeep ürünü hem özel kişiler ile hem de toplu bir şekilde Star Trek benzeri bir konuşma yapılmasını sağlıyor. İşte, OnBeep ürünün detayları.

Star Trek nam-ı diğer Uzay Yolu birçok olaya ve ürüne ilham olmuş bir başyapıt demek herhalde yanlış olmaz. Mesela şuan tanıtacağımız ürün de bu başyapıt dolaylarından ortaya çıkmış bir ürün. Star Trek‘te ki konuşmalar bilindiği üzere  göğüs üzerinde bulunan bir ürünün butonuna basmak suretiyle karşı taraf ile konuşma gerçekleştiriliyordu. İşte, Onyx firmasının geliştirmiş olduğu OnBeep giyilebilir teknoloji ürünü de aynen bu iletişim şeklini gerçekleştiriyor.

Üzerindeki buton yardımı ile karşı taraflar ile konuşma yapılmasını sağlayan OnBeep ürününü kıyafetin herhangi bir yerine takılan bir yaka rozeti gibi düşünmek mümkün. Aynı zamanda 15 kişiye kadar kişiyle konuşma gerçekleştirebilen OnBeep ürünü bu konuşmaları Bluetooth sayesinde ve Android ve iOS cihazlar yardımı  ile gerçekleştiriyor. OnBeep aynı zamanda konuşulan kişilerin ve kullanıcısının konumlarını da birbirlerine gösterebiliyor.

Yaka rozetinden ziyade giyilebilir bir hoparlör olarak tanımlanan OnBeep ürünü 99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. İki kişi alındığı zaman toplam fiyattan 5 dolarlık bir indirimde söz konusu. Bu fiyatlardan şuan için ön siparişte olan ürünün ilk alıcılara Aralık ayında ulaşması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.