LG webOS’lu Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

Akıllı saatlerinde Android Wear ile yoluna devam eden LG kendi işletim sistemi webOS’a sahip bir akıllı saat çıkarma düşüncesinde. LG’nin gelecek planı ise webOS’u tüm giyilebilir teknoloji ürünlerine entegre etmek.

Günümüzdeki en farklı mobil işletim sistemlerinden biri olan webOS Palm ile başlayan macerasında sırasıyla HP ve LG‘ye geçmişti. Açık kaynak olarak piyasada tutunmaya çalışan webOS bu piyasada mobil cihazlar üzerinde kendine bir türlü yer bulamamıştı. Üzerinde sessiz sakin çalışıldığı bilinen webOS‘un gelecek planı ise giyilebilir teknoloji ürünlerine yerleşebilmek.

LG‘den gelen haberlere göre firma webOS ile çalışacak bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. LG‘nin geliştirici sayfasında ortaya çıkan bu bilgi webOS‘un geliştirici kitinde yer alan geliştiriciler için webOS Akıllı Saat ifadesi firmanın niyetini açıkça ortaya koyuyor. LG’nin webOS’a dair gelecek planlarının arsında Samsung’un Tizen işletim sistemine rakip olarak tüm giyilebilir cihazlarda webOS‘u kullanmak ve entegre etmek yer alıyor.

LG’den akıllı saatler için gelen son haber bu şekildeyken firmanın 3G‘ye sahip bir akıllı saat üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Tahminlere göre bu akıllı saatin webOS ile gelebileceği söyleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.