Pebble OS 4 Geliyor!

Pebble geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile akıllı saatleri için Pebble OS 4’ün yeni özellikler ile yolda olduğunu duyurdu. 

Kickstarter üzerinde rekorlar kıran ve akıllı saat pazarında da hatrı sayılır bir konuma sahip olan Pebble markası kullanıcıları için hız kesmeden yenilikler duyuruyor. Firmadan gelen en son yenilik haberi ise akıllı saat kullanıcıları oldukça sevindirecek. Bunun sebebi ise akıllı saatler için yeni özellikler ile Pebble OS 4‘ün yakında çıkacak olması.

Bunu da Oku : Pebble Classic ve Pebble 2 Karşı Karşıya!

Geçtiğimiz hafta resmi blogu üzerinden geliştiriciler için Pebble OS 4 duyurusunu yapan Pebble işletim sisteminin yeni versiyonunun özelliklerini de açıklamış oldu. Yapılan duyuruya göre Pebble akıllı saatler için ilk gelen özellik menü ve uygulama ikonlarında oldu. Bundan böyle geliştiriciler ikonlarda istedikleri tasarımı ve renk seçeneğini kullanabilecek. Bu da kullanıcılar için daha renkli ve çeşitli bir arayüz sunuyor olacak.

pebble os 4 özellikler

Pebble OS 4 ile gelecek diğer bir özellik ise Timeline Quick View özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar akıllı saatlerine gelen bildirimleri ana ekran üzerinden herhangi bir kayıp olmadan görebilecek. Önceki Pebble OS sürümünde akıllı saate bir bildirim geldiğinde arka saat ekranı ya da arkaplan bildirimin altında kalıyordu. Pebble OS 4 ile bu sorun giderilmiş durumda.

pebble os 4 app glances

Pebble OS 4‘ün sunacağı en büyük özellik ise uygulamalar için açıklayıcı metinler. Örneğin hatırlatıcıya bir hatırlatma eklediniz ve ne olduğuna bakmak istiyorsunuz. Pebble OS 4 sayesinde uygulamaya girmeden uygulama altyazısı olarak hatırlatmanın ne olduğunu rahatlık okuyabilecesiniz.

Bunlar dışında birçok yenilik ile gelecek olan Pebble OS 4 geliştiriciler için 31 Ağustos tarihinde API ve SDK ile birlikte yayınlanacak. Yeni versiyonun akıllı saatlere gelmesi ise Ekim ayının içerisinde olacak. Yine Ekim ayı içerisinde kullanıcılar ile buluşacak olan Pebble 2 akıllı saatide Pebble OS 4 ile birlikte gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.