Aksiyon Takip Cihazları Büyük Gelişme Kaydedecek

Yapılan araştırmalara göre, aksiyon takip cihazlarının önümüzdeki yıllarda müthiş bir ivme kazanarak büyüyeceğini ortaya koydu.

Giyilebilir teknoloji ürünleri üzerinde yapılan araştırmalar, önümüzdeki yıllarda bu pazarın daha da büyüyeceğini ve büyük bir gelir artışı yaşanacağını ortaya koydu.

Uluslararası araştırma şirketi Tractica‘nın yayınladığı verilere göre özellikle giyilebilir sağlık ürünlerinin 2016’da 2.5 milyon dolar seviyesinde gelir getirdiği belirtildi. 2021 yılında ise bu rakamın 17.8 milyar dolarlık bir gelire sahip olacağı belirtildi.

Bunu da Oku: Ani Sağlık Sorunlarını Önceden Haber Veren Uygulama

Öte yandan yapılan araştırmalar ve bilgilere göre, şuanda piyasada bulunan aksiyon takip cihazlarının kalp atış hızı, uyku düzen takibi gibi özelliklerinin göstereceği gelişim de ortaya konuldu. Aksiyon takip cihazlarının ilerleyen yıllarda kronik hastalıklar, uzaktan hasta takibi ve daha bir çok özellik eklenmesi ile daha da geniş kitlelere hitap edileceği belirtiliyor.

Büyük potansiyeller barındıran aksiyon takip ürünlerinin gösterdiği gelişimle sağlık sektörüne büyük bir gelişim kazandıracağı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.