Ani Sağlık Sorunlarını Önceden Haber Veren Uygulama

AliveCor’un Kardia isimli Apple Watch uygulaması, ani rahatsızlıkların önceden habercisi olarak tedavisi için kullanıcısına zaman kazandıracak.

Geçtiğimiz günlerde 62 yaşındaki bir adamın kalbindeki sorunun önceden algılanmasını sağlayan Apple Watch‘un akıllı sensörleri farklı sağlık sorunlarının erken teşhisi için ilham vermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili AliveCor isimli şirketin geliştirdiği Kardia isimli uygulama sayesinde ani vücut verileri değişimine bağlı sağlık sorunlarının önüne geçilebilecek. İnme, felç, kalp rahatsızlıkları konusunda kullanıcıların yardım çağırma veya doktora başvurabilme süresi tanıyan uygulamanın oldukça kullanışlı olabileceği vurgulanıyor.

Bunu da Oku: Apple Watch 62 Yaşındaki Amcanın Hayatını Kurtardı!

Kullanıcıların her an hastanelere gidip zamanını harcamasındansa her an vücudundaki değişiklikleri kontrol edebildiği bu tarz uygulamalar böylelikle hayat kurtaracak.

Önceden normal kalp atış hızı takibi yapan programlardan tespit edilmeye çalışılan ani rahatsızlıklar AliveCor Kardia ile artık kullanıcısını uyarabilecek şekilde olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.