Samsung’un Akıllı Kemeri Görücüye Çıktı

Samsung’un desteklediği CES 2016’da tanıtılan Welt isimli akıllı kemeri görücüye çıktı. Ürün ilginç bir şekilde Samsung desteğine rağmen fon toplamaya çalışıyor.

CES 2016’da Creative Labs isimli birim tarafından geliştirilen Samsung Welt akıllı kemer, Kickstarter üzerinden fon aramaya başladı. İşin ilginç yanı arkasında Samsung gibi bir dev olmasına rağmen ürünün fon araması olurken ürün klasik giyilebilir teknoloji ürünü özelliklerini taşıyor.

Samsung Welt, CES 2016’nın en çok dikkat çeken ürünlerinden birisi olmuştu. Teknolojiye olduğu kadar moda konusunda da iddialı olan Samsung Welt‘in satışa çıkacağı günü bekleyen meraklı gözlerin olduğu herkesin malumu.

Creatice Labs’in arkasında Samsung gibi bir devin olmasına rağmen yine de Kickstarter üzerinden fon aramaya başlamış durumda.

Samsung Welt’in özelliklerinden bahsetmek gerekirse, ürün öncelikli olarak fitness ve sağlık amaçlı olarak üretildi. Adımları sayabilen, yürüdüğünüz mesafeyi ölçebilen Samsung Welt‘in en ilginç özelliklerinden birisi de bel ölçünüzü takip etmesi.

Bunu da Oku: Bu Tişört Kalp Atışınızı Takip Edebiliyor!

Spor yaptıkça belinizde oluşan incelme veya kalınlaşmayı takip edebilen Samsung Welt bu özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanıcının ne kadar oturduğu veya ne kadar süre hareket etmesi gerektiği de Samsung Welt tarafından takip edilebiliyor.

Öte yandan kişiselleştirilebilen bir akıllı kemer olan Samsung Welt‘i dilediğiniz forma sokabilmeniz de mevcut. Önemli özelliklerinden bir tanesi de tek şarjla 20 gün çalışma vaadinde bulunması olarak görülüyor.

Kickstarter’da 40 bin dolar hedefini aşan akıllı kemerin satış fiyatı ve piyasaya çıkacağı tarih ise henüz netlik kazanmış değil.

436bda72147efa81bbaae995a42fdb9e_original

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.