Android için Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı!

Google’ın Apple sağlık uygulaması HealtKit’e rakip olarak hazırladığı sağlık uygulaması Google Fit Android cihazlar için yayınlandı. İşte, Google’ın sağlık uygulaması Google Fit’in detayları.

Apple‘ın iOS 8 işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunduğu sağlık uygulaması HealtKit birçok firmanın odağına girmiş ve rakip uygulamalar geliştirilmeye başlanmıştı. iOS için her geçen gün bu konuda yeni uygulamalar görsek de Android cephesinde bu durumda pek de istenildiği gibi değil. Bu konuda devreye giren Google kendisi Google Fit adında bir sağlık uygulaması geliştirerek Android cihazların sağlık problemine çözüm oldu.

Tüm Android Wear cihazlar ile uyumlu!

Yayınlanan uygulama Google Fit Android kullanıcılarına hem sağlık asistanı hem de aktivite takipçisi olarak yardımcı olacak. Bu anlamda yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi spor aktivitelerini sizin için takip eden Google Fit bunları kayıt altına alarak sizlere hedef belirliyor ve belirlenen bu hedefe ulaşmanız için size yardım ediyor. Yapılan aktivitelerin sürelerini, adım sayılarını, mesafelerini ve gidilen yolu da gösterebilen Google Fit yaptığınız programlarda size uyarılarda bulunarak zamanında programınıza uymanızı da istiyor.

google fit 2

Google Fit uygulamasının en önemli özelliği ise Android Wear işletim sistemine sahip tüm giyilebilir teknoloji ürünleri ile çalışabiliyor olması. Bunun yanında aktivite takipçisi olan akıllı bileklik gibi bazı ürünlerle de çalışabilen Google Fit uygulaması Runtastic ve Runkeeper gibi üçüncü parti uygulamalarla da entegre bir şekilde çalışabiliyor.

Aktivite ve sağlık bilgilerine tablet ve web ortamlarından da ulaşım izni veren Google Fit uygulamasına hemen buradan ulaşabilrsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.