iPhone 7 ile Eşleşmeyen Android Wear Akıllı Saatler Var!

Apple’ın yeni ürünü iPhone 7 ile Android Wear arasında uyuşmazlık olduğu öne sürüldü. Bu uyuşmazlığın ardından bazı akıllı saatlerin iPhone 7 ile eşleşmediği tespit edildi…

Yeni çıkan iddialı bir teknoloji ürününün açığını aramak teknolojiseverlerin her daim vazgeçilmezi olmuştu. Apple’ın yeni çıkarttığı iPhone 7 ile ilgili de açığı bulundu haberleri yayılmaya devam ediyor. Son yayılan bilgilere göre iPhone 7’nin Android Wear tabanlı cihazlarla çalışmadığı belirtiliyor.

iPhone’un yeni modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bir çok yeni özellikle kamuoyuna sunulmuştu. Yapılan tespitlere göre ise Android Wear kullanan cihazların iPhone 7 ile eşleşmediği ancak iPhone‘un daha önceki versiyonları ile eşleşmeye devam ettiği belirtiliyor.

Bunu da Oku: Akıllı Saat İçin Android Wear’dan Uzaklaşan Marka…

iPhone 7 ile çalışmayan cihazlar arasında Android Wear tabanlı Moto 360, Moto 360 Sport, Tag Heuer Connected, Asus Zenwatch 2, Fossil Q Founder gibi modeller yer alıyor. Bu modeller arasında özellikle Moto 360’ın iPhone 7 ile eşleşmemesi iki ürüne de sahip olanlar arasında tedirginliğe neden oluyor.

tag-heuer-connected

2015 Ağustos’undan bu yana Google, Android Wear için iOS desteğini sürdürüyor. Google’ın Android Wear için neredeyse 2 haftada bir güncelleme yaptığı biliniyor ancak bu sorunun çözülememesinin nedeninin henüz net olarak hangi taraftan kaynaklandığı bilinmiyor.

Konuyla ilgili henüz iPhone tarafından da Google tarafından da bir açıklama gelmiş değil. Görünen o ki Android Wear tabanlı akıllı saate ve iPhone 7’ye sahip olanlar ya da olmayı düşünenler bir süre daha bu sorunların çözülmesini beklemek durumunda.

newmoto360-fb

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.