Android Wear 2.0 Geliyor!

Google’ın giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirmiş olduğu Android Wear işletim sisteminin 2.0 versiyonu kısa sürede yeni özellikler ile birlikte kullanılabilir olacak. İşte, Android Wear 2.0 detayları ve çıkış tarihi.

Ünlü teknoloji devi Google‘ın mobil alandaki en büyük kozu olan Android işletim sistemi kısa süre içerisinde Android Wear halini alarak giyilebilir teknoloji ürünleri içerisindeki yerini almıştı. Mobil alandaki başarısını burada da devam ettirmek isteyen Google, Android Wear üzerinde ciddi bir mesai harcıyor olacak ki firmadan işletim sisteminin 2.0 versiyonunun Kasım ayında kullanılabilir olacağı yönünde bir açıklama geldi.

Android Wear 2.0 neler getirecek?

Android Wear 2.0‘ın geleceği haberleri gelmiş olsa da yeni işletim sisteminin neler getireceği tam olarak belli değil. Ancak yeni işletim sisteminin ürünler için Bluetooth kulaklıklar için bir destek, GPS özelliği ve akıllı saatlerin kendi arayüzlerini tasarlayabilecekleri bir API sisteminin gelmesi beklenenler arasında. Kesin gözü ile bakılan bu özellikler dışında bir çok ümit edilen özellik de bulunuyor.

3 Kasım gibi kullanılabilir olması beklenen yeni versiyon için Bakalım Google içerisinde Motorola Moto 360, LG G Watch R, Samsung Gear Live ve Sony SmartWatch 3 gibi ürünlerin bulunduğu akıllı saatler için neler getirecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.