Android Wear Kaybolan Telefonları Bulacak!

Google gelecek hafta yapacağı bir güncelleme ile Android Device Manager uygulaması ile Android Wear’lı akıllı saatlerden kaybolan Android’li akıllı telefonların bulunmasını sağlayacak. 

Google 2013 yılında duyurduğu Android Device Manager uygulaması sayesinde kullanıcıların kaybettiği ya da nereye koyduklarını unuttukları akıllı telefonlarını kolaylıkla bulabilmelerini sağlıyor. Bu işlem bir bilgisayar yardımı ile yapılırken Google’dan gelen yeni habere göre artık Android Wear‘lı akıllı saatlerden de yapılacak.

Android Device Manager uygulaması üzerinde yapılacak bir güncelleme ile akıllı saatlere kazandırılacak olan bu özellik Android Wear‘lı akıllı saat sahiplerinin tek dokunuşu ya da Telefonumu Bul komutu ile akıllı telefonların yerini saptayabilecek. Bu saptama işlemi ise telefonun harita üzerinden konumunun gösterilmesi ve zil sesinin çalması ile gerçekleşecek.

Android Wear işletim sistemine de herhangi bir işlem yapmaksızın yerleşecek olan bu uygulama akıllı saatlerin giderek kendi özelliklerini kazanacağının habercisi. Akıllı saatler henüz istenilen seviyede olmasa da bu şekilde atılan adımlar kullanıcıları memnun ederek bu cihazları adım adım ileriye taşıyacaktır.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.