Magic Leap’dan Artırılmış Gerçeklik Şovu!

Artırılmış gerçeklik alanının iddialı isimlerinden Magic Leap, bu iddiasını kanıtlar nitelikte bir video yayınladı. Yayınlanan video Magic Leap’ın neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde birçok kişinin merak odağında olan Magic Leap aslında artırılmış gerçeklik üzerine çalışan bir teknoloji şirketi. Ancak firma kendisini geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde sinematik gerçeklik şirketi olarak tanımlıyor. Artırılmış gerçeklik ve sinematik gerçeklik olarak iki farklı tanımı söylememizin sebebi yukarıdan izleyeceğiniz videoda saklı.

Bunu da Oku : Microsoft HoloLens’i Tanıttı!

Videoyu izledikten sonra sizinde hemen aklınıza gelecektir. Microsoft’ta benzeri bir teknolojiyi HoloLens ismi ile geçtiğimiz Ocak ayında tanıtmıştı. Gün geçtikçe ilerleyen bu artırılmış gerçeklik teknolojisinin son kullanıcıya ulaşacağı tarih ise henüz bilinmiyor. Çeşitli otoritelere göre bu teknolojinin son kullanıcıya geçme süresi en az 10 yıl.

O zamana kadar ürünlerin özelliklerini sergilediği bu tarz videolar bize yeterli olacaktır. Bu arada unutmadan belirtelim Magic Leap, aralarında Google ve Qualcomm‘un da bulunduğu bir grup yatırımcı tarafından 540 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.