6 Milyona Yakın Apple Watch Sipariş Edildi!

Apple’ın Nisan ayında piyasada olacak olan akıllı saati Watch için ilk etapta 6 milyona yakın bir sipariş verdiği ortaya çıktı. İşte, Apple Watch’ın ilk siparişinin detayları. 

Apple CEO‘su Tim Cook akıllı saatleri Apple Watch‘ın Nisan ayında piyasada olacağını geçtiğimiz Ocak ayının sonunda açıklamıştı. Takvimler yavaş yavaş Nisan ayına doğru ilerlerken Apple’dan akıllı saatine dair bir haber daha geldi. Gelen haber ise Apple’ın Watch için üreticilerine 6 milyona yakın bir sipariş verdiği.

Bunu da Oku : Apple Watch Nisan’da Piyasada Olacak!

İlk partide üretilecek olan Apple Watch sayısı tam olarak bilinmese de gelen bilgiler 5 ile 6 milyon arasında bir rakam olduğunu gösteriyor. Bu üretim rakamı içerisinde ise Apple Watch Sport modelinin rakamın yarısını kapsadığı söylenirken çok az bir miktarda da 18 karat altınla kaplı Apple Watch modeli bulunacağı belirtiliyor. Kalan rakam ise diğer Apple Watch modellerine ayrılmış durumda.

Bunu da Oku : Android Wear 2014’te Ne Kadar Sattı!

Geçtiğimiz hafta bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre Android Wear‘lı akıllı saatlerin 2014 yılındaki satış sayısının 720 bin civarında olduğunu öğrenmiştik. Android Wear’lı akıllı saatlerin durumu ve Apple’ın ilk üretimde 6 milyona yakın Apple Watch üretmesi de pazarı nasıl ele geçireceğinin şimdiden habercisi.  Ayrıca analistlerin 2015 yılı satış tahminleri 25 milyon Apple Watch. Bakalım Apple bu alanda nasıl bir ilerleme kaydedecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.