Fossil’in Akıllı Saati Detaylanıyor!

Popüler saat markası Fossil geliştirdiği akıllı saatinden yeni detaylar paylaştı. Fossil Q ismi ile gelecek olan akıllı saatin detayları haberimizde.

Geçtiğimiz seneden beri konuştuğumuz Fossil‘in akıllı saat çıkarması bu yıl Ağustos ayında Intel’in geliştirici etkinliği IDF 15‘de netleşmiş ve akıllı saatin ufak bir tanıtımı yapılmıştı. Fossil’in Intel ve Google işbirliği ile geliştirdiği bu akıllı saati geçen günlerde yapılan bir açıklama ile daha da netleşti.

Bunu da Oku : Fossil Android Wear’lı Akıllı Saatini Tanıttı!

Fossil Q’dan tüm platformlara destek!

Fossil‘in blogunda yayınladığı bir yazı ile yaptığı açıklamada yuvarlak tasarımlı bu şık akıllı saatin isminin Fossil Q olduğu belirtildi. Hali hazırda donanımında Intel’in yazılımında Android Wear ile Google’ın bulunduğunu bildiğimiz Fossil Q, yapılan açıklamaya göre iOS, Android ve Windows Phone‘lu akıllı telefonlar ile entegre bir şekilde çalışabilecek.

fossil q -2

Fossil Q şık bir akıllı saat olmasının yanında aktivite takibi de yapabilen bir saat olarak görev yapacak. Akıllı saatin bu aktivite takip özellikleri arasında ise atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi günlük hareketler yer alırken akıllı saatten aktiviteler hakkında ipuçları almak da mümkün olacak. Ancak tüm bu özellikler saat ekranında değil mobil uygulamalar üzerinden takip edilebilecek.

Akıllı bilezik mi?

Fossil akıllı saati ile birlikte bir de akıllı bilezik açıklaması yaptı. Yukarıdaki görselde görüleceği üzere bileklerde akıllı saat ile birlikte renkli yapıya sahip bir bilezik bulunuyor. Üzerinde ekran bulunmayan ancak Fossil Q ile entegre bir şekilde çalışabileceği belirtilen bu akıllı bileziğin çok fazla detayı bulunmuyor.

Fossil Q akıllı saat ve gösterilen akıllı bileziğin ne zaman ve hangi fiyat ile piyasada olacağı henüz bilinmiyor ancak tahminlere göre ürünler Kasım ya da Aralık ayı gibi piyasada olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.