BlackBerry Messenger, Apple Watch’a Geldi!

BlackBerry, mesajlaşma servisi BlackBerry Messenger’ın, iOS uygulamasını güncelleyerek servisi Apple Watch üzerinde de çalışır hale getirdi. 

Mobil alanda sıkıntılı günler geçiren ve bir türlü toparlanamayan BlackBerry geçtiğimiz günlerde popüler anlık mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger ya da kısa adı ile BBM‘in iOS uygulamasını güncelleyerek servisine Apple Watch desteğini de getirmiş oldu.

Bunu da Oku : Android Wear için Skype Geldi!

Geçtiğimiz hafta Android Wear için yayınlanan Skype uygulamasında olduğu gibi BBM’in Apple Watch uygulamasında da anlık mesajlaşma için yapılabilecekler kısıtlı. BBM Apple Watch uygulamasında kullanıcıların mesaj göndermeleri için 3 yol bulunuyor. İlki sesten metne dönüştürme yapılarak ikincisi emoji göndererek üçüncüsü ise akıllı saatler için anlık mesajlaşmanın bir klasiği olan hazır cevaplar yardımı ile mesajlaşmalar yapılabiliyor.

apple watch bbm

Geçtiğimiz Mart ayında Android Wear‘lı akıllı saatler için bir çalışma yapan ve Android Wear uygulamasını yayınlayan BlackBerry, Apple Watch uygulamasında biraz gecikmiş olsa da bu platformu unutmamış olması meraklılarını sevindirdi. Ayrıca henüz WhatsApp‘ın akıllı saatler için bir çalışma yapmamış oluşu da bu pazarda yer alan uygulamaların akıllı saatler için hala gecikmediği anlamına gelebilir.

Apple Watch için BBM uygulamasını ise hemen buradan devam ederek akıllı saatinize indirebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.