Android Wear’a Hücresel Bağlantı Özelliği Geldi!

Google, giyilebilir işletim sistemi Android Wear’a hücresel bağlantı özelliğinin geldiğini duyurdu. Bundan böyle Android Wear’lı akıllı saatler bağımsız olarak çalışabilecek.

Bugün akıllı saatlerin iki büyük problemi var ise biri de bu ürünlerin çalışmak için akıllı telefonlara ihtiyaç duymaları. Bu durum giderek azalsa da henüz istenilen seviyede değil. Hatta Google bile bu durum için ilk adımını yeni atıyor ve geçtiğimiz günlerde giyilebilir işletim sistemi Android Wear için hücresel bağlantı özelliğinin geldiğini duyurdu.

Bunu da Oku : LG Bağımsız Watch Urbane Modelini Duyurdu!

Piyasada bulunan akıllı saatlerin çok az bir kısmı çıkışında 3G ve sim kart desteği sunduğunu belirtiyor ancak bu saatlerden Android Wear‘lı olanlar ise bugüne kadar bir handikapa sahipti. O da Android Wear işletim sisteminin hücresel bağlantı özelliğini desteklememesi. Google yaptığı bir duyuru ile bu handikapı ortadan kaldırdı ve artık 3G ve sim kart desteği bulunan Android Wear’lı akıllı saatler akıllı telefonlardan bağımsız bir şekilde çalışabilecek.

Önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme ile Android Wear‘lı akıllı saatlere sunulacağı belirtilen hücresel bağlantı özelliği en çok LG G Watch Urbane 2nd Edition akıllı saat sahiplerini ve alıcılarını sevindirmiştir. Bunun sebebi ise LG G Watch Urbane 2nd Edition’ın Android Wear’da bulunan nadir 3G ve sim kart desteğine sahip akıllı saatlerden biri olması.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz
  1. Android Wear 1.4 ile Gelen Özellikler! | Wearlogy.com 21 Kasım, 2015 at 09:00 Cevapla

    […] Arama motoru devi Google geçtiğimiz hafta sessiz sedasız bir şekilde akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear‘ın 1.4 sürümünü duyurdu. Bu duyuru ile birlikte Android Wear 1.4 için yankı yapan tek özellik yeni işletim sisteminin akıllı saatlere hücresel bağlantıyı getirmesi oldu. Biz de bunu sizlere duyurmuştuk.  […]

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.