HTC’den Sanal Gerçekliğe 10 Milyon Dolar Yatırım!

HTC, sanal gerçeklik gözlüğü RE Vive için içerik ortaklığı yaptığı WEVR firmasına 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.Tayvanlı mobil üretici HTC, geçtiğimiz Mart ayında oyun dünyasından tanıdığımız Valve ile bir iş birliği yaparak RE Vive isimli ürünü ile sanal gerçeklik dünyasına adım attığını duyurmuştu. Ardından içerik ve uygulamalar için Nisan ayında geliştiricilere dağıtılan HTC RE Vive için HTC’den önemli bir adım daha geldi.

Birçok sanal gerçeklik gözlüğü için içerik üreten bir firma olan WEVR’e 10 milyon dolarlık yatırım yapan HTC, sanal gerçeklik gözlüğü için içerik sıkıntısını ortadan kaldıracak bir hamle yaptı. HTC’nin zaten iş ortağı olan WEVR, RE Vive için içerik üreten bir firmaydı ancak firma bundan böyle diğer işlerinin yanında HTC RE Vive için daha sıkı çalışacak.

HTC’nin bu yatırım ile WEVR firmasının yüzde 15‘ine sahip olduğu belirtilirken firmanın kendi içerisinde dışarıdaki geliştiricileri de içerik üretmeye teşvik etmek için para ödüllü ON WEVR isminde bir de programı bulunuyor. Yine HTC‘nin de işine yarayacak olan bu program RE Vive sanal gerçeklik gözlüğüne dışarıdan da destek gelmesini sağlayacak.

HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü ne zaman son kullanıcıya ulaşacak bilinmiyor ancak HTC’nin Valve iş birliği ve bu yatırımı firmayı sanal gerçeklik pazarında Oculus Rift ve Sony Morpheus gibi ürünlerin karşısında önemli bir yer kazandıracaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.