Epic Games, Unreal Editor’ün Detaylarını Açıkladı!

Epic Games GDC 2016 etkinliğinde geliştiricilerin tüm oyunları sanal gerçeklik ortamına taşıyabilecekleri Unreal Editor hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine üzerinden geliştirerek sanal gerçeklik başlıkları için oyun geliştirilebilmesine olanak sağlayan yeni geliştirici kiti Unreal Editor ilk olarak geçtiğimiz Şubat ayında ortaya çıkmıştı. GDC 2016 etkinliğinde dün sahneye çıkan Epic Games yöneticileri ise bu yeni kit hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Bunu da Oku : Sanal Ortamda Kendi VR Oyununuzu Geliştirebilirsiniz!

Sanal gerçeklik oyun geliştiricileri için biçilmiş bir kaftan olarak nitelendirilen Unreal Editor, oyun geliştiricilere gerçek zamanlı oyun kullanımı ve aynı zamanda da geliştirilen oyunları sanal gerçeklik oyuncularının gözünden görülmesine olanak sağlıyor. Bununla birlikte yine sanal gerçeklik merkezli olarak geliştirilen oyunlarda yakınlaştırma, haritalandırma ve sahne boyutunu ayarlama gibi özellikler de mevcut.

Unreal Editor‘ün oldukça sezgisel bir yapıya sahip olduğunu belirten Epic Games, kitin bu özelliği sayesinde bir ortamdan diğer bir ortama oldukça kolay bir şekilde kopyala yapıştır yapabildiğini aynı şekilde tasarlanan nesnelerin de kolaylıkla taşınabildiğini belirtti.

Projenin kaynak kodlarını GitHub üzerinden yayınlayan Epic Games, Unreal Editor tam sürümü kavuştuğunda kodların tamamını yayınlayacak. Bu durum için beklenmesi gereken tahmini tarih ise Haziran. Unreal Editor, Oculus Rift ve HTC Vive gibi başlıkları ayrım yapmadan destekliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.