Akıllı Bileklik Hayatını Kurtardı

Akıllı ürünlerin insan hayatına etkilerini daha önceden de bu sayfalarda sizle aktarmıştık. Bu kez yeni bir örnek karşımızda…

Fitbit Charge HR sahibi 42 yaşındaki bir adam, düzensiz kalp atışları nedeniyle geçirdiği nöbetin ardından kaldırıldığı hastanede akıllı bilekliği sayesinde yeniden yaşama tutundu.

Akıllı bilekliği kolundayken yaşadığı sorun nedeniyle acile kaldırılan hastaya önce doktorların müdahale etmekte kararsız kaldığı ifade edildi. Daha sonra kolunda Fitbit Charge HR olduğu farkedilen adamın akıllı telefonundan kalp atış ritmi takip edildi. Bu sayede doktorlar daha doğru teşhis koyup tedaviyi tamamladığı ve 42 yaşındaki adamın yeniden yaşama tutunduğu ifade edildi.

Bunu da Oku: Ani Sağlık Sorunlarını Önceden Haber Veren Uygulama

Hastane görevlilerinin fark ettiği bilgilere göre kalp atış hızı 70-80 bpm‘den bir anda 140-160 bpm‘e çıktığı görüldü. Hastaneden yapılan açıklamada da benzer ifadeler kullanılarak durum kamuoyuna aktarıldı.

Daha önceden de sayfalarımıza taşıdığımız akıllı ürünlerin insan sağlığına olumlu etkileri insanların giyilebilir teknoloji ürünleri kullanımına itebilir. Çok büyük problemleri önceden uyarabilen bu tür ürünler sağlığınızı kaybetmemeniz için bir kurtuluş olabilir…

Bunu da Oku: Google Cardboard Bir Bebeği Hayata Bağladı

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.