Apple Watch 2’den Haber Var!

Apple Watch’un gelecek neslinden haberler gelmeye başladı. Apple Watch 2 olarak bahsedilen yeni akıllı saat söylenenlere göre 2016 yılında piyasada olacak.

Apple‘ın akıllı saat Apple Watch bugün 15’den fazla ülkede resmi olarak satışta. Bununla birlikte ülkemiz gibi henüz resmi olarak satışta bulunmayan onlarca ülkede de çeşitli kanallar tarafından satışa sunuldu ve devam ediyor. Yani Apple Watch henüz tam olarak dünyaya yayılmış değil. Hal böyleyken Apple, akıllı saatinin ikinci versiyonunu düşünür mü bilinmiyor ancak dedikodular yeni akıllı saat için hazırlıkların başladığını gösteriyor.

Gelen dedikodulara göre Apple, akıllı saatin en büyük düşmanı olan batarya ömrü için şimdiden ekran üreticileri ile görüşmeye başlamış durumda. Bu listenin başında ise Apple Watch’ta olduğu gibi LG var. Ancak Apple‘ın diğer üreticiler ile görüştüğü de gelen bilgiler arasında. Apple’ın ekran ile birlikte yeni bir batarya üzerinde çalıştığı ve Apple Watch 2‘yi daha uzun ömürlü yapacağı söyleniyor.

Apple Watch 2‘nin benzer bir tasarım ve bazı ek özellikler ile geleceği tahmin edilirken Apple’ın her sene yeni bir ürün politikasından dolayı Apple Watch 2‘nin de 2016 yılında piyasada olacağı belirtiliyor.

Gelen bu tahmin ve dedikoduların hepsi muhtemelen istenen ve olacak şeyler ancak yeni modelin 2016 yılında piyasada olması pek olası değil. Bunun sebebi ise başta belirttiğimiz gibi Apple Watch‘un henüz dünyaya yayılmamış olması ve aynı zamanda bu ürünün teknoloji ile birlikte bir moda ürünü de olması. Yani kullanıcılar aldıkları bir saatin 1 yıl içerisinde eskimesini istemeyecektir. Bu da Apple Watch 2’nin daha geç bir tarihte piyasada olacağını gösterir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.