Xiaomi Mi Band 6 Milyon Sattı!

Çinli mobil teknoloji devi Xiaomi 15 dolarlık akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band ile 6 milyon satmayı başardı. İşte, Xiaomi Mi Band’ın 6 milyonluk satışından detaylar.

Analiz ve araştırma şirketi IDC geçtiğimiz hafta bir grafik yayınlamış ve giyilebilir teknoloji pazarının 2015 yılı ilk çeyrek liderini 3.9 milyonluk satış rakamı ile Fitbit olarak açıklamıştı. Fitbit’in ardından ikincilik sırasında ise 2.8 milyonluk satış rakamı ile Çinli Xioami akıllı bilekliği Mi Band ile bulunuyordu. Xiaomi yetkilileri ise bu rakamın ardından Mi Band’ın toplam satış sayısını da 4 milyon olarak belirtmişti.

Bunu da Oku : Giyilebilir Teknoloji Pazarının Lideri Fitbit!

Xiaomi tarafından yapılan yeni açıklamaya göre ise Xiaomi Mi Band dünya genelinde bugüne kadar toplam 6 milyon adet satmış durumda. Yani Mi Band yaklaşık 2 aylık bir zaman diliminde toplam 2 milyon adet satmayı başarmış. Bu da ayda 1 milyon Xiaomi Mi Band demek. Genelde Apple’dan duyduğumuz bu rakamların Xiaomi‘den gelmesinin sebeb ise Mi Band’ın 15 dolarlık fiyatı, 30 güne kadar giden pil ömrü ve aktivite ve uyku takibi gibi özelliklere sahip olması.

6 milyonluk akıllı bileklik başarısının ardından Xiaomi‘den gelen diğer haberler ise bir akıllı saatin habericisi. Yine basit ancak kullanışlı bir ürünün peşinde olan Xiaomi uygulayacağı fiyat politikası ile giyilebilir teknoloji pazarında bu seferde akıllı saatleri alt üst edecek gibi. Bakalım ilerleyen günlerde Xiaomi’nin akıllı saatinden haber alacakmıyız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.