Apple Watch 2’yi Parçaladılar!

Apple’ın yeni nesil akıllı saati Apple Watch Series 2, ürün parçalamaları ile ünlü olan iFixit ekibi tarafından parçalandı. 

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz 7 Eylül akşamında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte yeni nesil akıllı saat modeli Apple Watch Series 2‘yi de tanıtmıştı. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan akıllı saat yurtdışında satışa çıktı ve iFixit her zamanki gibi bizim henüz elimize geçmeyen ürünü parçalarına ayırdı.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Hakkında Her Şey

Apple Watch Series 2 tasarımında çok büyük değişiklikler olmamakla birlikte daha güçlü S2 işlemci, dahili GPS özelliği ve suya karşı dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkmıştı. iFixit ise yaptığı parçalama işleminde Apple Watch Series 2’nin bu yeni özelliklerini ve Apple Watch‘tan gelen diğer özellikleri de ortaya çıkardı.

Apple Watch Series 2’yi 16 adımda tamamen parçalarına ayıran iFixit ekibi kayışlardan bataryaya, Taptic Engine‘den nabız ölçere kadar uzanan bir parçalama yolu izlemiş. Parçalama işleminde çok fazla zorlanmadığını belirten iFixit ekibi Apple Watch Series 2’ye tamir konusunda 10 üzerinden 6 puan vermiş. Puanın düşük olmasının sebebi ise akıllı saatin alt kısmı ile birleşik bir yapıda olan S2 işlemci.

Buradan devam ederek iFixit‘in sitesine giderek Apple Watch Series 2‘nin parçalanması ve parçaları hakkında daha fazla bilgi edinebilir yukarıdaki videodan da parçalarına ayırma işlemine göz atabilirisiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.