Bu Teknoloji ile Kolunuz Klavye Oluyor!

Japon NEC firması bir akıllı gözlük ve bir akıllı saat yardımı ile kullanıcının kolunu klavyeye çeviren bir teknoloji geliştirdi. Bu teknolojinin 2016 yılında kullanılması bekleniyor.

Japon teknoloji firması akıllı saatlerin ya da genel olarak giyilebilir teknoloji ürünlerinin iletişimde klavyeyi kullanamıyor olmasından yola çıkarak bu problemi giderecek yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu. Geliştirilen bu teknoloji ise artırılmış gerçeklik yöntemi ile kullanıcıların kolunu bir klavyeye dönüştürüyor.

Bunu da Oku : TouchOne ile Akıllı Saatlere Klavye Geliyor!

NEC firmasının ArmKeyboard adını verdiği bu teknoloji genel olarak akıllı saatlerin klavye problemini çözmeye çalışsa da beraberinde bir problem daha getiriyor ki o da akıllı saatlerde klavyeyi kullanmak için bir akıllı gözlük gerektirmesi. Yani bu teknoloji ile kullanıcının akıllı saati için kolunu klavyeye çevirmek adına bir akıllı gözlük kullanması gerekiyor.

Temelinde artırılmış gerçeklik yatan bu teknolojinin kullanımı ise akıllı gözlüğün klavyeyi kullanıcıya göstermesi ve akıllı saatin ise klavyenin kullanımını sağlaması şeklinde oluyor. Asus ZenWatch akıllı saat ve Vuzix M100 akıllı gözlük kullanılarak demosu hazırlanan teknoloji yukarıki videodan da izleyeceğiniz üzere herhangi ek bir donanım gerektirmiyor.

NEC firmasının yaptığı açıklamaya göre bu teknoloji, sağlık alanından üretim alanına, iş yönetiminden güvenlik alanına kadar birçok alanda kullanılabilecek. Firma Arm Keyboard isimli bu teknolojini 2016 yılı içerisinde kullanılmaya başlanacağını öngörüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.