Apple Watch Ekran Camı Test Edildi!

Apple Watch’ın ekran camı çeşitli araçlar ile dayanıklılık testine sokuldu. Peki Apple Watch’ın camı bu dayanıklılık testinden geçmeyi başarabildi mi?

Apple Watch tanıtıldığında ürünün en çok merak edilen özelliklerinden biri de ekranın çarpmalara ve çizilmelere karşı nasıl bir tutum sergileyeceğiydi. Apple bu konuda meraklılarına akıllı saatin safir camının darbelere ve çiziklere karşı oldukça dayanıklı olduğu ve gönül rahatlığı ile kullanılabileceğinin sözünü vermişti. Peki bu durum gerçekten böyle mi?

iPhoneFixed Apple’ın sözü üzerinden yola çıkmış ve Apple Watch‘ın safir camının ne kadar dayanıklı olduğunu test etmeye karar vermiş. Bu test aşamasında da safir cama madeni para, anahtar, zımpara kağıdı ve matkap ile darbe uygulayan iPhoneFixed ekranın dayanıklılığını ölçmüş.

Videodan anlaşılacağı üzere Apple Watch‘ın safir camı anahtar ve madeni para ile birlikte matkap hareketlerinde bile herhangi bir çizik ya da eziklik oluşturmuş değil. Yapılan test ile Apple Watch‘ın günlük kullanımdaki darbelere karşı sağlam ve dayanıklı duracağı belli olsa da siz siz olun ürünlerinizi matkaplardan uzak tutun. 🙂

Hatırlatma : Yapılan test safir cam üzerinde olduğu için testin geçerli olduğu ürünler Apple Watch ve Apple Watch Edition modelleri. Apple Watch Sport modelinde safir cam yerine Ion-x glass bulunduğu için test Sport modeli için geçerli değil. Görmedim duymadım olmasın.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.